17 Kasım 2013 Pazar

MAC Vanilla Pigment


MAC Pigment yazılarım MAC' in en meşhur pigmenti olan Vanilla ile devam ediyor. Daha önce Naked Pigmenti incelemiştim. Kaçırmış olanlar BURAYA tıklayarak bakabilirler. Naked' in aksine Vanilla kesinlikle daha iddialı ve daha göz alıcı ve gece makyajları, fotoğraf çekimleri veya düğün - nişan makyajları için çok daha uygun.

I wrote a post about MAC Naked Pigment, if you didnt see it you can check out HERE. Now its time for the most famous MAC Pigment called Vanilla. It is more artsy and glamorous than Naked.


MAC' in sitesinde bu renk açık fildişi beyazı olarak tanımlanmış. Beyaz - altın ikili bir yapısı var diyebilirim. İlk bakışta beyaz gibi görünse de ışıkta çok açık bir altın oluyor. 

MAC describes Vanilla as 'soft ivory white' . I can say that it is duo chrome. First it looks like white but in the light you can see that it is light gold.


Pigmentler zaten çok amaçlı ürünler ama Vanilla, renginden ötürü daha da çok amaçlı. Mesela ;
 • Far olarak tüm göz kapağında kullanabileceğiniz gibi göz pınarlarını ve kaş altını aydınlatmada kullanabilirsiniz.
 • Yanaklarınızı, burnunuzun üstünü ve dudaklarınızın üst kısmını aydınlatabilirsiniz.
 • Nemlendiricinizle veya vucüt kreminizle karıştırıp ışıltılı bir cilt elde edebilirsiniz. Özellikle yazın parıl parıl parlayan bir cilt için çok ideal !
 • Yine fondötenizle karıştırıp (tabii likit olması şart) cildinize güzel bir ışıltı katabilirsiniz.
 • Dudak parlatıcınıza ışıltı katmak için de Vanilla pigmenti kullanabilirsiniz. Şeffaf parlatıcıyla karıştırırsanız özellikle çok güzel altın bir ışıltısı oluyor.
Pigments can be used for many things. Here's some other fantastic uses for Vanilla Pigment:
 • The main use, as you can probably guess, is for eyeshadow.
 • Highlight your cheekbones, the bridge of your nose, and cupid's bow.
 • Mix in with your body lotion or facial moisturizer for luminous looking skin. Vanilla Pigment reflects light like you wouldn't believe! This is a great tip for summer to make your skin look glowing.
 • You can also mix this in with your liquid foundation, to give your face a dewy, luminous glow.
 • Mix Vanilla Pigment in with your lipgloss to add a golden sheen, whether it be a clear gloss or to spice up any shade.


Üst resimde çok yoğun uygulanmış beyaz ışıltısını görebilirsiniz. Alttaki resimde ise sağdaki The Balm Mary-lou-manizer , soldaki ise Vanilla. 

Here is the swatch of Vanilla pigment. I applied with heavy handed so you can see the white sheen that it has.


Vanilla' nın ışıkta altına dönen kısmı Mary-lou-manizer' a biraz benziyor ama ışıltısı daha çok kesinlikle. 

Here i swatched it with The Balm Mary-lou-manizer. On the left you can see Vanilla and it definetelly has more sheen than Mary-lou-manizer.Siz daha önce hiç pigment denediniz mi?

 • Buarada görmeyenler için söyleyeyim bir blog satışı yapıyorum. Satıştaki ürünlere BURADAN bakabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder